Бразилия записа втора победа срещу Русия в рамките на 3 дни на Световното първенство по волейбол в Полша.

На 14 септември "кариоките" биха руснаците с 3-1 в среща от втората фаза на турнира. Победата им сега бе още по-убедителна - 3-0 (25-22, 25-20, 25-21), като мачът бе от четвъртфинална тройка H, в която са и домакините от Полша.

С победата Бразилия си осигури участие на полуфиналите, тъй като събра 4 т. (2-3 срещу Полша в първия мач от тройката). За да се наредят сред четирите най-добри отбора, руснаците трябва да победят довечера Полша с 3-0 или 3-1. На поляците пък им стига и загуба с 2-3.

От другата четвъртфинална тройка (G) за полуфиналите вече се класира Германия, победила Иран с 3-0. За второто място, даващо право на участие в полуфиналите, довечера играят Франция и Иран, като французите ги устройва и загуба с 2-3. /БГНЕС