Юношите на Литекс спечелиха с 1:0 срещу ЦСКА в поредния кръг на Младежката група. Оранжевите таланти, водени от наставника си Евгени Колев, надиграха съперника си в дербито и го биха за втори път този сезон, а успехът им позволи да се утвърдят на върха в класирането.

Ловчанлии водят с 2 точки аванс пред втория Лудогорец, но имат и мач по-малко, при който трябва да са домакини на Локомотив Пд. Срещу армейците победата дойде четвърт час преди края след гол на Ангел Здравчев. Крилото вкара с глава след отличен пробив и центриране на Иван Горанов по левия фланг.

Преди това Литекс изпусна няколко отлични положения. Преди почивката Армандо Ваюши нацели дясната греда след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Албанецът можеше да се разпише и при добавка след корнер, но ударът му беше изчистен от голлинията.

През второто полувреме играта продължи оспорвано и с остри единоборства, налагайки се играч на гостите да получи червен картон за грубите си фаулове. Талантът Кирил Десподов също можеше да се разпише, но и той удари страничния стълб, засичайки от въздуха пас на Здравчев. /БГНЕС