Лудогорец донесе първата победа на България в Шампионската лига, след като Йордан Минев отбеляза в добавеното време на мача срещу Базел, предаде репортер на БГНЕС.

В продължението на срещата "Орлите" организираха атака, като топката попадна я Минев, който стигайки до наказателното поле на гостите реши да стреля и с това донесе успех на тима си с 1:0. Двубоят на националния стадион "Васил Левски" започна равностойно като двата тима разменяха атаки. Въпреки това до сериозна опасност не се стигна пред ничия врата. В 18-та минута Базел остана с човек по-малко, след като Серей Дие беше изгонен с директен червен картон след сблъсък с Козмин Моци.

Към края на първата част Лудогорец определено имаше по-голямо надмощие, но до гол не се стигна. Втората половина на мача отново с превес на българите, но въпреки че играта се разиграваше основно в половината на Базел, момчетата на Дерменджиев успяха да отбележат попадение в добавеното време чрез Минев.

Това е първият успех на България в Шампионска лига и с него шансовете на тима дори и за второ място в групата са съвсем реални. В другия мач от групата Реал Мадрид победи Ливърпул с 3:0. /БГНЕС