Отборът на Лудогорец победи Марек с 4:0 в първи мач от 14-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Бончук" в Дупница.

Наставникът на "орлите" Георги Дерменджиев заложи на всичките си най-добри играч за гостуването на новака в елита, като единствено бранителят Жуниор Кайсара получи почивка и бе оставен извън групата. Двубоят започна отлично за шампионите, като още в петата минута Брайън Ангуло центрира успоредно на голлинията и Даниел Абало вкара на празна врата за 1:0. В 27-та минута испанското крило асистира на Марселиньо за втория гол в полза на гостите.

След почивката разградчани отбелязаха нови два гола, дело на Роман Безяк и отново Дани Абало, който оформи крайното 4:0 в 84-та минута. С този успех Лудогорец се доближи на 4 точки от лидерите в класирането ЦСКА, които утре приемат Славия. Отборът на Марек остава в зоната на изпадащите с актив от 12 точки. /БГНЕС