Световният номер Роджър Федерер загуби от Милош Раонич с 6-7(5), 5-7 в мач от четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Париж и отпадна от надпреварата.

Швейцарският маестро се намираше в отлична форма в последния месец, като имаше на сметката си 14 поредни победи, но днес бе спрян от силно сервиращия Раонич. Канадецът заби 21 аса, спечели 85 процента от точките си на първи сервис и отрази единствената възможност за пробив, която се откри пред неговия съперник. Федерер също бе стабилен при подаванията си, но загуби оспорван тайбрек в първия сет, а във втората част се пропука и допусна един пробив, който реши изхода от мача. С това поражение носителят на 17 титли от Големия шлем намали значително шансовете си да измести Новак Джокович от върха в световната ранглиста и да завърши годината като номер 1. На полуфиналите Раонич ще срещне Томаш Бердих. /БГНЕС