Наполи се наложи с 2:0 над Парма в мач от 16-я кръг на Серия А, стартирал тази вечер.

Трите точки дадоха отново третото място на неаполитанците, преди следващите ги по петите Лацио, Сампдория, Дженоа, да изиграят своите срещи от кръга. Наполи има 27 след успеха срещу Парма, докато следващите го три са с по 26.

Парма остава твърдо последен, само с шест точки от 16 кръга. Отборът бе продаден на нови инвеститори през седмицата, но ще трябва доста работа, за да се спаси в елита.

Сапата откри още в 19-та минута, след като бе намерен отлично от Кристиан Маджо.

Масимо Гоби фаулира Хосе Кайехон в наказателното поле в 30-та минута, и арбитърът отсъди дузпа. Драйс Мертенс застана зад топката, направи 2:0.

Бритос, отново Сапата и Гулам продължиха да тормозят стража на гостите Миранда, а Кайехон също използваше всяка възможност.

Греда на Франческо Лоди в 72-та минута даде някаква надежда на Парма, но това бе всичко за "дуковете".

В продължението, Гонсало Игуаин също прати топката в мрежата, но не бе зачетен гол, тъй като аржентинецът бе в засада, и така Наполи спечели само с 2:0.