Отборът на Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 3:0 в първи мач от 17-ия кръг на Висшата лига и по този начин изравни по точки лидера в класирането Челси.

"Гражданите" започнаха двубоя на "Етихад" без нито един централен нападател, заради контузиите на Серхио Агуеро, Стеван Йоветич и Един Джеко, като в атака игра Джеймс Милнър. Първото полувреме бе равностойно, като "орлите" се справиха с натиска на домакините и задържаха нулевото равенство. Малко след почивката обаче Давид Силва откри резултата след асистенция на Сабалета, а в 61-та минута испанският национал отбеляза втори гол и уби интригата в двубоя. 10 минути по-късно гол на Палас неправилно бе отменен заради засада, а в 81-та минута Яя Туре оформи крайното 3:0.

По този начин Сити изравни Челси по точки, но остава на второ място, заради леко по-лошата си голова разлика, докато Кристъл Палас остава на 16-то място с 15 точки. /БГНЕС