Манчестър Юнайтед се завърна на третото място в класирането на английската Висша лига след успех с 3:1 над Лестър в среща от 23-ия кръг на Висшата лига.

Играчите Луис ван Гаал решиха крайния изход от мача още преди почивката, когато отбелязаха и трите си попадения. Робин ван Перси даде аванс на "червените дяволи" след близо половин час игра, а малко по-късно Радамел Фалкао удвои. Уес Морган си заби автогол малко преди почивката, за да направи резултата класически. В края на мача Марчин Василевски отбеляза почетното попадение за своя тим.

В същото време Ливърпул също постигна победа, надделявайки с 2:0 на Уест Хам на своя "Анфийлд". Рахим Стърлинг откри резултата в 51-ата минута, а Даниел Стъридж, който се завърна след дълго отсъствие, породено от поредица контузии, оформи крайния резултат десет минути преди края на мача.