Световният номер 2 Роджър Федерер победи Новак Джокович с 6-3, 7-5 на финала на турнира в Дубай и спечели трофея от надпреварата за седми път в кариерата си.

Швейцарският маестро бе в отлична форма през цялата седмица и днес продължи със стабилните си изяви. Той спаси две точки за пробива в началото на първия сет, след което успя да вземе подаването на съперника си в 8-ия гейм и да поведе в резултата след 37 минути. Втората част вървеше на сервис, до 5-5, когато Федерер успя да пробие съперника, след което да затвори мача при втория си мачбол след час и 24 минути игра.

По този начин носителят на 17 титли от Големия шлем вече има баланс от 20 победи и 17 загуби срещу Джокович, а днес се превърна и в четвъртия тенисист в историята, който минава границата от 9000 аса в кариерата си.