"Берое" победи с 2:0 лидера в класирането "Лудогорец", който не приличаше на себе си и показа, че се пази за реванша за Купата на България срещу "Левски".

Георги Дерменджиев даде почивка на част от титулярите си преди гостуването в София на 29 април, но тимът му продължава да е водач с 55 точки, докато "Берое" записа първата си победа в горната плейофна шестица след три поредни равенства.

В осмата минута, след центриране на Андонов отдясно, Елиаш игра опасно с глава, но топката мина над напречната греда на "орлите". Гостите отвърнаха с изстрел на Вандерсон, който не затурдни Илко Пиргов.

В 23-ата минута главният арбитър Георги Кабаков пропусна много грубо влизане на Светослав Дяков в краката на Иво Иванов, без да санкционира капитана на гостите.

Именно Иванов откри резултата с глава в 38-ата минута след центриране, което Костадинов свали с глава преди защитника да отбележи,

В заключителните минути на полувремето и двата тима пропиляха по една чудесна възможност. В 42-ата минута Безяк вдигна топката за Анисе, но той я прати над гредата. Секунди по-къно Георги Костадинов от домакините бе блокиран чисто, а после и Джоман стреля неточно.

Първото по-добро положение през втората част бе за "Лудогорец". След пряк свободен удар, Безяк игра с глава, но не намери очертанията на вратата.

В 61-ата минута "Берое" нанесе втория си удар чрез Атанас Зехиров. Той влезе на скорост в наказателното поле отдясно и със силен шут прати топката в далечния ъгъл на вратата.

Треньорът на домакините Петър Хубчев бе отстранен от пейката си, след протести към съдийско отсъждане в 83-ата минута, но това не повлия на играта на възпитаниците му.