Отборите на Челси и Арсенал направиха равенство 0:0 в лондонското дерби от 34-ия кръг на Висшата лига, играно на стадион "Емиратс".

"Артилеристите" се намират в отлична форма от началото на година и бяха в серия от 8 поредни победи за първенство преди днешния двубой, но мениджърът на "сините" Жозе Моуриньо изпълни отлично коронния си номер и взе равенството, за което очевидно бе дошъл на стадиона на съперника. Първото полувреме мина под знака на няколко спорни ситуации, като Майкъл Оливър не посмя да отсъди дузпа за Челси за фал на Давид Оспина срещу Оскар, след което подмина и игра с ръка на Гари Кейхил след изстрел на Касорла в наказателното поле на гостите.

След почивката домакините тотално доминираха, но перфектно подредените играчи на Челси не позволиха да се стигне до опасности пред Тибо Куртоа. Лидерите в класирането не поеха никакви рискове и не показаха никакво желание да отбележат гол, но нямаха проблеми да елиминират всякаква опасност от страна на съперник.

След това нулево равенство, видимо отпразнувано от играчите на Челси след последния съдийски сигнал, "сините" запазват преднината си от 10 точки на върха на класирането и вече са изключително близко до първа шампионска титла от 2010 година насам.