Отборът на Черно море е новият носител на Купата на България.

На финала, игран на стадион "Лазур" в Бургас "моряците" се наложиха над Левски с 2:1 след продължения. В редовното време двата отбора завършиха наравно - 1:1.

Едно от най-спорните положения в мача бе в 20-ата минута. Борислав Стойчев фаулира грубо Ернандес, който се откъсваше сам срещу вратаря Йоргачевич. Реферът Ивайло Стоянов показа само жълт картон, а трябваше да даде директен червен картон. Иначе Райков стреля над греда от фаула.

В 31-ата минута хубава атака за Левски завърши с гол на Антонио Аниете, но секунди преди това бе отсъдена засада на Валери Домовчийски. В 36-ата минута Абди се измъкна от засадата и пусна прекрасен пас към Луис Педро, който от границата на малкия пеналт прати топката над вратата. Малко след това Стенио получи втори жълт картон за задържане на Абди и бе изгонен от игра от главния съдия.

С човек по-малко "моряците" се затвориха и по-интересните положения след почивката бяха за "сините". Логичното се случи в 72-ата минута. След центриране отляво към Домовчийски, топката бе отклонена към границата на пеналта, където Прохазка опита удар, но топката попадна у Аниете, той преодоля Паланков и с удар по земя бе точен - 1:0.

В последната минута Бакари с удар от въздуха изравни и прати мача в продължения. През първото продължение пропуск направи Домовчийски, а през второто - Краев. В 115-ата минута реферът направи нова грешка в мача, след като не отсъди дузпа за "сините" след нарушение срещу Абди. Малко след това Курьор премина през няколко защитници на Левски и донесе победата на Черно море. /БГНЕС