Българската тенисистка Сесил Каратанчева приключи участието си на "Уимбълдън". Тя загуби с 6:2, 2:6, 5:7 от испанката Силвия Солер-Еспиноса.

Двете си размениха по един сет с голяма разлика. Третият беше много оспорван, но Каратанчева не успя да се пребори за победата.

Това беше първото ѝ участие в надпреварата от 2009 г. насам. Тя загуби за четвърти път от пет мача със Солер-Еспиноса.

Софиянката започна отлично мача с пробив, който затвърди. Малко след това тя направи същото и поведе с 5:1 и нямаше трудности да спечели сета.

Във втората част ролите се размениха. Испанката промени коренно играта си и поведе с 5:0. В шестия гейм Каратанчева спаси два сетбола и намали на 1:5. Българката постигна пробив, но не успя да го защити и съперничката ѝ изравни.

Мачът продължи, като се превърна в луда надпревара. След като си размениха по един гейм, двете влязоха в серия от шест поредни пробива, като инициативата беше на страната на българката.

Тя повеждаше три пъти, но така и не успя да защити никой от пробивите си. Солер-Еспиноса спечели сервис-гейма си за 5:4.

Каратанчева спаси мачбол и намери сили да изравни след продължителен гейм. След това дойде ред на още един дълъг гейм, който испанката измъкна. Веднага след това тя притисна съперничката си, като стигна до два мачбола при 40:15. Солер-Еспиноса се възползва още от първия и триумфира.