"Берое" направи важна крачка към класирането си в следващия кръг на Лига Европа, след като победи с 2:0 литовския "Атлантас" (Клайпеда) като гост. Голове на Спас Делев и Георги Божилов реализираха головете за успеха седмица преди реванша в Стара Загора.

Новото попълнение Делев се възползва от отлично подаване на Атанас Зехиров в 60-ата минута. Нападателят не се справи добре с обработването на топката, но все пак успя да нанесе удар покрай вратаря Миндаугас Малинаускас.

Седем минути преди края на редовното време Божилов отправи силен удар след центриране, а топката рикушира и влезе в горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

"Атлантас" започна мача по-добре, а "Берое" допусна чиста ситуация пред своята врата още в осмата минута на срещата. Благой Макенджиев спаси положението и старозагорци си отдъхнаха.

Атака на домакините премина през дясното крило и след рикошет топката се озова в краката на останалия абсолютно сам пред вратарското поле Андрей Панюков, който обаче стреля много слабо и в ръцете на вратаря на българския тим.

"Берое" получи първата си възможност да вкара гол в 11-ата минута на срещата, когато Андиус Йокшас фаулира малко пред дъгата на накателното поле Игор Джоман, за което защитникът беше предупреден с картон. Делев обаче би много слабо и топката рикушира в стената.

Колкото и слаб да беше ударът на Делев, той отвори играта за "Берое" и шест минути след него Жуниор Мапуку създаде голово положение. Нападателят на българските вицешампиони нахлу в дясно на наказателното поле и финтира персоналния си пазач Казимейрас Гнедоюс. След това пусна топката на около метър от голлинията, но там нямаше кой да засече успоредното подаване.

В следващата атака Мапуку успя и да стреля, но неговият удар беше блокиран от бранител на "Атлантас". С изключение на един по-опасен удар на Делев, спасен от стража на домакините, първото полувреме завърши при бавно темпо и без положения.

Такива бяха и началните минути на второто. "Берое" обаче в крайна сметка овладя играта, започна да атакува по-масирано и стигна до гол след час игра.

След попадението на Делев доминацията на старозагорския тим стана тотална в следващите минути, но хората на Петър Хубчев пропуснаха да си осигурят класирането в следващия кръг с два много сериозни пропуска. И при двата на добра позиция се озова резервата Иван Коконов, който обаче стреля над горната греда.

Вторият гол обаче не закъсня, а и той беше най-малкото, което "Атлантас" можеше да получи. В самия край на мача Андонов получи прекрасно центриране от Пенев, но не успя да реализира за 3:0.