Втората ракета на България Сесил Каратанчева се завърна към победите, след като повече от два месеца не беше печелила мач. 25-годишната тенисистка се наложи над полякинята Катаржина Питер с 6:2, 7:5 в първия кръг на турнира на ITF в Собота.

С успеха срещу представителката на домакините Каратанчева прекъсна серията от пет последователни загуби и четири поредни отпадания в първи кръг.

Предишната победа на българката беше срещу бившата номер 1 Йелена Янкович в първия кръг на "Ролан Гарос". Последваха загуби от американката Ирина Фалкони, австралийката Кейси Делакуа, испанката Силвия Солер-Еспиноса, румънката Сораня Кърстя и италианката Франческа Скиавоне.

Заради лошата серия софиянката излезе от първата стотица на световната ранглиста. В момента тя заема 103-ата позиция.

Каратанчева направи пробив в подаването на Пиер в петия гейм, за да поведе с 3:2. Българката затвърди предимството си, след това реализира втори пробив, а при свой сервис записа четвърти пореден гейм на сметката си, с който приключи първата част.

Каратанчева удължи серията си до седем поредни гейма и поведе с 3:0 във втория сет. Последва отпускане, което позволи на полякинята да изравни. Българката обаче отново пробив при 6:5 и при свой сервис сложи край на двубоя.

Следващата съперничка на Каратанчева е чешката квалификантка Мартина Борецка. Българката е поставена под номер 1 в турнира, който е с награден фонд от 75 хиляди щатски долара.