Един от най-титулуваните европейски отбори напусна рано-рано надпреварата в Шампионската лига. Четирикратният клубен първенец на Стария континент Аякс се раздели с надпреварата още в третия квалификационен кръг.

Холандският гранд беше отстранен от австрийския вицешампион Рапид Виена, след като загуби като домакин с 2:3. Така след равенството 2:2 в австрийската столица преди седмица, тимът от Амстердам безславно се прости с турнира.

Гостите стигнаха до комфортна преднина още преди почивката. Първо в 12-та минута Роберт Берич беше оставен непокрит във вратарското поле и с глава от 1-2 метра нямаше как да не реализира и откри резултата.

В 39-та минута австрийците поведоха с 2:0. Защитниците на Аякс позволиха на Луис Шауб да се разходи между тях пред наказателното поле. Футболистът на Рапид стреля от около 17-18 метра и след рикошет в крака на защитник излъга вратаря и се оплете в мрежата за 2:0.

При този резултат дойде и почивката. А след нея домакините успяха да направят частичен обрат и да изравнят. Първо в 52-та минута Аркадиуш Милик намали преднината на гостите, след като се разписа със страхотно воле от точката на дузпата.

Домакините предвкусваха чудото, когато в 75-та минута влезлият като резерва Неманя Гудел изравни резултата и най-малкото се очакваха продължения. Но не така мислеха гостите, които си върнаха преднината само две минути след това с нов гол на Шауб.

В крайна сметка този развой пречупи домакините и резултатът се запази до края, с което Рапид Виена триумфира. Австрийският вицешампион ще играе в плейофите на Шампионската лига, докато Аякс ще играе в тези на Лига Европа.