Спас Делев донесе победата на Берое с 1:0 при гостуването на Литекс, с първия си гол в А група с екипа на старозагорци.

Това бе първа загуба за Литекс от началото на сезона, докато Берое продължава серията си без поражение от април насам в А група.

Старозагорци записаха и трети успех над Литекс в последните четири срещи между двата тима.

Литекс пропусна да излезе на първо място в класирането, ако бе победил, докато Берое се изкачи до втората позиция с трите точки, които взе от Ловеч.

Берое започна много организирано двубоя, и присъстваше сериозно в половината на Литекс в началните 15 минути.

Затова в 17-та минута най-логичното бе именно гостите да открият резултата, след центриране на Елиаш отдясно. Спас Делев между двама защитници на Литекс реагира най-добре и от границата на пеналта вкара за 0:1.

Най-добрата възможност за Литекс се откри в 23-та минута, след страхотен рейд на Асприля отдясно по атаката на Литекс, той с няколко финта успя да прати топката към Арсенио, който стреля от десетина метра, но Макенджиев спаси.

Последваха малко силни минути за домакините, преди Берое да успее отново да поеме инициативата около 35-та.

Двата отбора продължиха да си разменят доминацията през няколко минути, и в 39-та минута Хенри Делгадо отправи много добър шут от разстояние, но не достатъчно силен, за да затрудни Благой Макенджиев.

Още на почивката наставникът на Литекс пусна в игра и още един играч напред, Александър Георгиев, и "оранжевите" изглеждаха доста по-офанзивно.

Въпреки това Игор Джоман имаше пред себе си най-чистата възможност в първата половина от полувремето, и само добрата намеса на Винисиус спаси вратата му.

В минутите след 65-та, двата отбора размениха по една по-интересна атака, но в първата Бьорн Маарс Йонсен стреля над гредата, а след това и Георги Божилов стори същото от другата страна.

Резервата Иван Коконов пропусна невероятен шанс в 74-та минута, като се озова сам в наказателното поле на Литекс след груба грешка на оранжевата защита, и стреля право във Винисиус.

Ловчанлии дори не успяха да осъществят финален натиск, и да търсят равенството, и Берое комфортно изчака последния съдийски сигнал, за да се зарадва на победата.