Григор Димитров победи Гаел Монфис в демонстративния мач между двамата в столичната зала "Арена Армеец".

Тенисистите изпълниха обещанието си за шоу и заслужиха аплодисментите на присъстващите с атрактивни отигравания, динамични разигравания и много чувство за хумор.

Двамата демонстрираха добро настроение и още при загрявката преди двубоя направиха по няколко ефектни удара, за да надъхат публиката.

Мачът започна зле за Димитров, който изостана с 0:40 при свой сервис, но все пак успя да спечели подаването си след пет поредни точки. При следващото подаване на българина обаче, Монфис се възползва и проби. Преднината му се задържа до шестия гейм, когато Димитров изравни за 3:3.

Двамата започнаха двубоя доста съсредоточено, но постепенно започнаха да се отпускат и демонстрираха няколко красиви удара. При едно излизане на мрежата Димитров засече с гръб от воле удар на Монфис и си заслужи аплодисментите на публиката.

Двамата предизвикаха усмивки и с реакциите си и размяната на реплики при едно разиграване, което завърши с хубав бекхенд по правата на Димитров. Съдията отсъди аут, но с прекалено голямо закъснение и затова се наложи французинът да настоява за промяна на резултата.

Димитров спечели последните три гейма в сета, а победната точка в него дойде след продължително и ефектно разиграване на мрежата. На почивката организаторите на турнира взеха кратки интервюта от двамата тенисисти.

Гаел Монфис поздрави публиката и благодари за поканата да участва на подобно събитие. Григор Димитров също благодари на феновете си и сподели, че няма думи, с които да опише емоцията си, както и обеща на всички българи, че ще се опита да бъде по-добър през следващия сезон.

В средата на втория сет, който вървеше гейм за гейм, Димитров традиционно отстъпи ракетата си за нялколоко разигравания на момче, което гонеше топките. Той се представи страхотно и направи няколко хот-дога, които изпотиха Монфис. Съдията също демонстрира чувство за хумор и отсъди топка, която беше дълбоко в полето на Димитров в аут.

Французинът отговори като привлече на своя страна три деца, раздаде им ракети и остана заедно с тях на корта за следващите няколко разигравания, в които хлапетата демонстрираха класа и затрудниха максимално българина.

Следващата атракция от репертоара на двамата тенисисти бе едновременно прескачане на мрежата, влизане в противниковото поле и игра с топката и от двете страни на игрището. След това пък Монфис два пъти спря сервиса на Димитров, за да си почине и получи предупреждение от съдията. Това не разконцентрира българина и той направи ас.

Решаващ за крайния успех бе деветият гейм, в който Димитров успя да пробие за 5:4. При последвалия си сервис гейм българинът бе безкомпромисен и сложи край на срещата още при първия си мач бол.