"Ливърпул" се доближи на четири точки от топ 4, след като победи "Суонзи" с 1:0 на "Анфийлд", а четвъртият "Арсенал" се препъна при гостуването на "Норич" след равенство 1:1.

Тимът на Юрген Клоп постигнаха трета победа в последните си четири мача във Висшата лига и събра 23 точки, за да се изкачи на четвъртото място.

След като в този 14-и кръг само един отбор от първите пет в класирането спечели три точки, "мърсисайдци" се приближиха на шест точки от лидерите "Манчестър сити" и "Лестър", на пет от третия "Манчестър юнайтед" и на две от петия "Тотнъм".

"Ливърпул" срещна доста трудности срещу "Суонзи", но гол от дузпа на Джеймс Милнър в 62-ата минута донесе първа домакинска победа на Клоп във Висшата лига.

При липсата на контузения Филипе Коутиньо комбинациите на червените не се получаваха добре в голяма част от мача. Кристиан Бентеке започна на върха на атаката, а зад него действаха Роберто Фирмино, Адам Лалана и Джордън Айб. Добре подреденият в половината си "Суонзи" обаче се оказа трудно препятствие за атакуващите играчи на "Ливърпул".

Двубоят можеше да придобие друга посока, но в шестата минута гредата спаси "лебедите". Айб получи извеждащо подаване от Лалана и нахлу в наказателното поле. Кайл Бартли му отне топката с шпагат, но я насочи към вратата. Все пак тя се отби в страниния стълб и излезе.

"Ливърпул" владееше продължително топката и атакуваше постоянно, но не намираше начин да стигне до чисти положения за гол. Седем минути след почивката Айб стреля от дистанция, но Фабиански спаси.

Така се стигна до 62-ата минута, когато след центриране на Айб топката се отби в ръката на Нийл Тейлър. "Ливърпул" получи дузпа, а Милнър я превърна в гол с безкомпромисно изпълнение.

До края на мача най-интересното беше завръщането в игра на дълго възстановявалите се от контузии Джордан Хендерсън и Даниел Стъридж.

На "Кероу роуд" "Арсенал" записа трети пореден мач без победа в първенството. Месут Йозил откри резултата след подаване на Алексис Санчес в 30-ата минута, но две преди почивката "Норич" изравни чрез Люис Грабан.

По-големият проблем за "артилеристите" дойдоха поредните две контузии. Още в 11-ата минута Лоран Косчелни беше сменен принудително от Габриел Паулиста, а в 60-ата и Алексис Санчес напусна терена с травма.

След излизането на чилиеца играта на "Арсенал" стана изключително безидейна и "Норич" дори можеше да стигне до трите точки. Габриел пък допусна грешката при гола на "Норич", а след това единствено добрата реакция на Петър Чех попречи на бразилеца да си вкара автогол.