"Черно море" и "Литекс" завършиха 1:1 в първия мач от 18-ия кръг на А група, игран на стадион "Тича" във Варна.

Домакините могат да съжаляват повече, че не стигнаха до победата, след като пуснаха лек гол заради вратарска грешка, а в самия край на мача имаха две страхотни възможности, но не успяха да ги реализират.

След равенството "Литекс" остава на второто място с 32 точки и вече е на две от лидера "Левски", който обаче има мач по-малко. Третият "Лудогорец" също не е изиграл двубоя си от този кръг и има 31 точки. "Черно море" пък остава пети с 25 точки, на две от четвъртия "Берое".

Двубоят започна с лек превес на домакините, който доведе до няколко интересни ситуации. В 18-ата минута Симеон Райков пробва рефлекса на Винисус Баривиейра с шут от около 15 метра, но стражът беше на мястото си и изби.

В 25-ата минута Матиас Курьор направи опит за центриране, който обаче мина опасно близко до далечната греда и можеше да изненада неприятно гостите. В следващата си атака обаче "моряците" откриха резултата с хубав гол на Райков. Крилото получи топката на ъгъла на наказателното поле, обърна се и с мощен удар по диагонала прати топката в мрежата, въпреки че Баривиейра успя да докосне топката.

След попадението ловчанлии се активизираха и започнаха да опитват удари към противниковата врата. В 39-ата минута центриране на Кирил Десподов затрудни "моряците" и Жиньо трябваше да чисти от голлинията. Малко по-късно Бьорн Йонсен се извиси над защитата на домакините и стреля с глава, но топката мина встрани от вратата.

В 42-ата минута обаче нападателят не сбърка и изравни, като вината за гола бе предимно на вратаря на домакините Георги Китанов. Стражът излезе неразчетено след центриране, Йонсен го изпревари и с лекота прати топката в мрежата с глава.

Второто полувреме започна равностойно, а първата опасна ситуация бе за домакините в 61-ата минута, когато Райков стреля страхотно от фаул, но вратарят на ловчанлии изби в корнер. В следващите минути двата тима заложиха предимно на единоборства и хаотични подавания напред, които не доведоха да нищо сериозно пред двете врати.

В заключителните минути на мача "Черно море" щурмува вратата на оранжевите и два пъти бе близо до победен гол, но той така и не падна. Първо Райков проби отдясно в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, но никой не успя да засече топката. Секунди по-късно отново Райков центрира от корнер, Матиас Курьор успя да чукне топката с пета в непосредствена близост от вратата, но тя мина покрай страничната греда, преди някой да успее да я вкара в мрежата.