"Реал" (Мадрид) се класира за финала на Шампионската лига, след като победи с 1:0 "Манчестър сити" на "Сантиаго Бернабеу". Първият двубой завърши при нулево равенство и рекордьорът по титли в турнира ще се бори за 11-ото си отличие в него.

В състава на белите се завърна Кристиано Роналдо, който доскоро лекуваше контузия. "Гражданите" не отправиха нито един удар в очертанията на вратата на съперника и не успяха да осъществят мечтата си за първи финал в най-силния европейски турнир.

Единственото попадение в срещата бе дело на Фернандиньо, който отклони топката в собствената си врата след изстрел на Гарет Бейл.

Така на финала играчите на Зинедин Зидан ще се изправят срещу градския си съперник "Атлетико", който вчера отстрани "Байерн" (Мюнхен). Двубоят в Милано ще е повторение на сблъсъка за трофея от преди две години, когато белите триумфираха след продължения.

Противно на очакванията срещата не започна с домакински натиск, а вместо това "гражданите" бяха по-активни. Още в деветата минута обаче те получиха сериозен удар, след като капитанът на тима Венсан Компани получи контузия и бе принудително заменен от Еляким Мангала.

Това явно повлия на гостите и постепенно "Реал" овладя играта, за да се стигне до първото положение в двубоя. В 13-ата минута Дани Карвахал центрира, а Роналдо засече с глава, но ударът му мина над вратата. Резултатът все пак бе открит седем минути по-късно. Карвахал проби отдясно и изведе Гарет Бейл в наказателното поле, а той стреля от малък ъгъл. Топката рикошира в крака на Фернандо и прехвърли неспасяемо Джо Харт.

В 36-ата минута след центриране на Тони Кроос от фаул и разбъркване в наказателното поле, Серхио Рамос вкара, но попадението не бе зачетено заради засада при паса на германеца. Първата голова възможност за гостите дойде в края полувремето, когато Фернандиньо получи добър пас от Кевин де Бройне и се освободи добре пред наказателното поле, но ударът излезе в аут, облизвайки външната страна на гредата.

След подновяването на играта отново белите бяха активни и в 52-ата минута Лука Модрич опита късмета си, но ударът му бе избит от Харт в корнер. В 66-ата минута Бейл можеше да се разпише втори път, след като засече с глава центриране от корнер, но гредата спаси "Манчестър сити".

Въпреки че се нуждаеха само от едно попадение, за да продължат напред, "гражданите" така и не успяха да намерят път към вратата на Кейлор Навас. Най-доброто положение за тях бе пряк свободен удар на Кевин де Бройне от добра позиция, който обаче мина встрани от вратата.

В заключителните минути Серхио Агуеро също пробва късмета си от далечна дистанция, но шутът му мина над вратата. Така резултатът се запази до последния съдийски сигнал и "Сити" се простиха с мечтата си за първи финал в турнира.