Уелс продължи уверения си полет на Евро 2016 и вече е на полуфинал. Британците изиграха впечатляващ мач и направиха обрат за 3:1 срещу Белгия.

Раджа Наинголан даде преднина на отбора си в 13-ата минута. Уелс изравни чрез капитана си Ашли Уилямс в 31-ата. След почивката Хал Робсън-Кану и резервата Сам Воукс донесоха историческия успех за състава, воден от Крис Коулман.

Така британците постигнаха най-големия си подвиг във футбола и вече са сред четирите най-добри в Европа. Съперникът им в полуфиналите ще е съставът на Португалия, който преодоля Полша след дузпи.

Мачът в Лил предложи на зрителите привлекателен футбол с добри положения пред двете врати и много емоции.

Белгийците, смятани за един от фаворитите на Евро 2016, започнаха по-активно. В седмата минута те стигнаха до отлична възможност като по чудо съперникът им се спаси. Яник Караско пръв стреля, след него опит да преодолеят нахвърлилите се пред вратата футболисти на Уелс направиха още Томас Мюние и Еден Азар, но никой не можа да вкара.

В 13-ата минута Наинголан получи пространство и го оползотвори. С мощен удар от разстояние той прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Уейн Хенеси.

Постепенно Уелс съумя да се вдигне. В 26-ата минута след пробив от дясно топката беше подадена в наказателното поле, където Нийл Тейлър стреля отблизо, но Тибо Куртоа спаси. Пет по-късно след центриране от ъглов удар Уилямс засече с глава за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на Белгия. Ромелу Лукаку и Азар направиха пропуски и резултатът се запази.

И докато воденият от Марк Вилмотс отбор беше поел инициативата, Уелс вкара втория си гол. Той дойде след много класно отиграване на Робсън-Кану. Играчът на "Рединг" получи с гръб към вратата и с движение с тялото подведе трима футболисти на Белгия, че ще подаде, а всъщност се обърна и остана сам срещу Куртоа. За Робсън-Кану остана леката задача отблизо да вкара и той се справи.

Белгийците отново се насочиха в атака. В 74-ата минута след центриране на Тоби Алдервейрелд от дясно Маруан Фелайни надскочи защитник и игра с глава, но топката мина покрай гредата. Малко след това Наинголан поиска дузпа, но съдията прецени, че нарушение няма.

Уелс подпечата успеха си с нов гол след красива атака. Крис Гънтер получи по дясното крило, напредна и подаде много добре в наказателното поле, където резервата Воукс насочи топката отлично с глава и преодоля Куртоа.

До края Белгия се задържа в полето на британците, но не можа да вкара. Така се стигна до полуфинала между Уелс и Португалия, в който един срещу друг ще се изправят двамата най-скъпи футболисти в света Гарет Бейл и Кристиано Роналдо - съотборници в "Реал" (Мадрид).