"ЦСКА-София" направи официалното си представяне пред феновете си с нулево равенство срещу италианския "Удинезе" в приятелска среща.

Двата тима изиграха равностоен мач, като през първото полувреме и двата удариха греда по веднъж. Гостите изиграха последните 15 минути от срещата с човек по-малко, тъй като Фелипе Диаш получи втори жълт картон.

На "Българска армия" присъстваха около 9000 души. От клуба призоваха преди ден за пълен стадион, а макар това да не се случи, контролата беше една от най-посетените в България през новия век.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите при атентата в Мюнхен и бе изгледана на живо от собственика на червените Гриша Ганчев.

Първият изстрел в двубоя бе към вратата на гостите. В шестата минута Борис Галчев стреля от 20 метра, но право в ръцете на Карнезис. В 17-ата минута Преслав Йорданов получи извеждащ пас и стреля силно с левия крак, но топката срещна дясната греда.

"Удинезе" отговори с шут на Коне в 36-ата минута, който Китанов изби в корнер. След неговото изпълнение последва разбъркване, топката стигна до Фелипе, който с мощен шут по земя от 25 метра уцели лявата греда.

Последваха два сериозни пропуска на италианците, като първо в 40-ата минута Коне получи хубав извеждащ пас, но от 17-18 метра стреля слабо и в аут. Три минути по-късно Сапата преодоля Китанов, но после направи по-трудното и не уцели празната врата.

В началото на втората част играта бе равностойна и без опасни атаки. Това се промени в 63-ата минута, когато Сапата излезе очи в очи срещу Анатоли Господинов, но резервният страж на домакините прояви добър рефлекс и спаси.

В 75-ата минута съдията Никола Попов изгони Фелипе Диаш от италианския тим. Бразилецът получи втори жълт картон след изключително грубо влизане в краката на Диого Виана. По предварителната договорка между двата отбора изгоненият играч не бе заменен и така "Удинезе" завърши двубоя с човек по-малко.

До края домакините не успяха да се възползват от численото си превъзходство и двубоят завърши без голове. Резервата в състава на "фриуланите" Якуб Янкто можеше да промени това във втората минута на продължението. Той трябваше засече центриране на около метър пред голлинията, но направи по-трудното и прати топката над гредата.