Френските футболисти размазаха Италия с 4:0 и спечелиха европейското първенство за юноши до 19 години, което се проведе в Германия.

"Петлите" грабнаха осмата си титла в тази възрастова група и се доближиха на една от втория във вечната класация - Англия, и на две от рекордьора Испания.

Възпитаниците на Людовик Батели започнаха турнира със загуба от англичаните, но след това записаха четири поредни победи и отбелязаха 14 гола във вратите на Хърватия, Холандия, Португалия и Италия, за да стигнат до трофея по категоричен начин.

Финалът срещу промъкналите в типичен стил италианците се оказа най-лесният мач за Франция по пътя към титлата, а четирите гола във вратата на Алекс Мерет беше най-малкото, с което се отърва "скуадра адзура".

Нападателят на ПСЖ Жан-Кевин Огюстен даде аванс на французите още в шестата минута. Той беше изведен зад защитата, излъга Мерет и прати топката в опразнената врата. Огюстен отбеляза шестото си попадение в турнира, което му донесе и голмайсторския приз.

В 19-ата минута Людовик Бла затвърди тоталното надмощие на "петлите", след като се измъкна на първа греда и засече с глава центриране отдясно.

Франция имаше 23 опита за гол в този двубой, а дълго време единствено отличните намеси на Мерет задържаха резултата 2:0. В края обаче французите успяха да отбележат още две попадения.

В 82-ата минута далечен изстрел на Лука Тузар рикошира в бранител и излъга Мерит за 3:0. В добавеното време на мача италианският вратар допусна грешка след центриране отляво и Иса Диоп оформи крайния резултат с глава.