"Левски" победи с 2:1 "Витоша" (Бистрица) в последната си контрола преди началото на новия шампионат.

Автор и на двете попадения бе Бабатунде Адениджи. Нигериецът се разписа два пъти само в рамките на първите шест минути от мача. В края на първата част Кристиян Кочилов намали за гостите, но с това головете се изчерпаха.

Играчите на Люпко Петрович можеха да се поздравят и с по-изразителен успех, но многото пропуски през втората част, не позволиха на тима да го направи.

Две минути след началото на двубоя Адениджи получи топката от Франсис Нар в наказателното поле и след като се освободи елегантно от бранител реализира. В шестата минута нападателят вкара много красиво попадение, след като видя, че стражът на "Витоша" - Михаил Иванов, е излязал неразчетено от рамката на вратата си и технично го прехвърли от близо 30 метра.

В края на първата част гостите, които ще участват във Втора лига през новия сезон, се активизираха и стигнаха до попадение. Четин Садула напредна през централната зона на противниковата защита и намери на чиста позиция Кочилов, който преодоля Боян Йоргачевич.

През втората част Петрович направи няколко промени, което раздвижи допълнително играта на тима. Хеан Деса показа, че има потенциал и бе най-добър за своя тим през втората част. Перуанецът създаде няколко чисти положения за съотборниците си, но до ново попадение не се стигна.

В самия край на мача пък Адениджи можеше да оформи хеттрик, но от чиста позиция прати топката в аут.

В неделя "Левски" стартира в новия шампионат срещу "Монтана".