Григор Димитров успя да спечели първи сет в двубоите срещу Кей Нишикори, но отпадна в четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Торонто след загуба с 3:6, 6:3, 2:6.

Българският тенисист имаше много възможности в този мач, но не се възползва от тях, докато японецът беше по-ефективен и стигна до трета победа от три двубоя срещу този съперник.

В първия сет Димитров стигна до три точки за пробив, но пропусна и трите. Нишикори имаше две възможности и ги реализира - в петия гейм, за да поведе с 3:2, и в деветия гейм, за да сложи край на първата част.

Българинът влезе много по-добре във втория сет, след като успя да пробие още в първия гейм. Той положи доста усилия, за да затвърди предимството си, а в хода на сета започна да вкарва повече първи сервиси и не изпусна аванса си.

Димитров няколко пъти можеше да стигне до ранен втори пробив, но не се възползва. Нишикори на свой ред също имаше шансове да навакса изоставането си, но хасковлията запази концентрация и не се пропука. След като удържа подаването си за 5:3, той най-накрая проби за втори път и прати мача в трети сет.

Решаващият момент за Димитров се оказа вторият гейм на третата част. Българинът стигна до две поредни възможности да пробие и да поведе с 2:0, но прати два последователни бекхенда в аут, след което Нишикори довърши обрата в гейма с два аса.

Още в следващия гейм японецът проби, което доведе до срив в играта на Димитров. Резултатът набързо стана 5:1 в полза на световния номер 6 и за намиращия се 34 места по-назад в ранглистата българин връщане назад в този мач нямаше.

Димитров не успя да стигне до третия си полуфинал в сериите "Мастърс" и първи от 2014 г., но направи добър турнир и най-после напомни за добрите си дни. Toй си тръгва от Торонто със 180 точки, които ще го изкачат до 34-ото място в ранглистата.

Правещият много силен сезон Нишикори се класира за четвърти пореден полуфинал в петия си мастърс турнир през 2016 г. В спор за място на финала той ще срещне поставения под №2 Стан Вавринка, който мина бързо през Кевин Андерсън след 6:1, 6:3.