"Тотнъм" и "Ливърпул" не излъчиха победител в първия мач от третия кръг на английското първенство и двубоят между тях завърши 1:1.

"Мърсисайдци" могат да съжаляват повече, че изпуснаха да си тръгнат с победа от "Уайт харт лайн", след като през по-голямата част от мача диктуваха случващото се на терена.

Те откриха резултата с гол от дузпа на Джеймс Милнър през първата част, но след почивката "шпорите" успяха да стигнат до равенството с попадение на Дани Роуз.

Срещата започна с натиск на "Ливърпул" и след пет минути игра Адам Лалана отне от Кристиан Ериксен и изведе Роберто Фирмино, който пусна към оставения непокрит Филипе Коутиньо. Той обаче обаче не стреля прецизно от няколко метра и Ворм спаси с крак.

В следващата минута и Симон Миньоле трябваше да се намесва, след като боксира добре изпълнен пряк свободен удар от страна на Ериксен. В 19-ата минута Мане получи извеждащо подаване в наказателното поле, но стражът на "Тотнъм" се хвърли на шпагат и успя да изчисти топката, след което крилото на гостите падна, но съдията не уважи претенциите за дузпа на "мърсисайдци".

Постепенно "Ливърпул" пое инициативата, но не успяваше да материализира предимството си. В 36-ата минута Мане, който скоро преди това получи жълт картон, закъсня при влизане срещу Роуз, но второ предупреждение не му бе отправено. Три минути преди края на първото полувреме Ламела задържа Фирмино, а след това и закачи крака на бразилеца, което накара рефера да отсъди дузпа, която Джеймс Милнър изпълни безгрешно.

В 52-ата минута Матип бе близо до удвои, след като засече с глава центриране от корнер, но топката се отби в напречната греда. Пет минути след това Мане завърши перфектна атака на гостите, но попадението бе отменено заради засада на Лалана, който асистира на сенегалеца.

"Тотнъм" се съледи след час игра, но пропуски за тима направиха Хари Кейн и Тоби Алдервейрелд. Активизирането на тима все пак даде резултат в 72-ата минута, когато след центриране Ламела отклони с глава към Роуз, който прати топката във вратата на Миньоле за 1:1.

В 90-ата минута Вайналдум имаше чудесна възможност да донесе успеха на гостите, но ударът му рикошира в лакътя на Алдервейрелд, след което се озова в ръцете на Ворм.