"Ювентус" продължи защитата на титлата си в Италия с трудна победа с 1:0 при гостуването си на "Лацио" от втория кръг.

Единственото попадение в двубоя вкара Сами Кедира в 65-ата минута, а това бе втори пореден мач, в който германецът се разписва.

"Бианконерите" продължават да имат пълен актив от точки, докато "орлите" записаха първото си поражение, след като на страта победиха драматично "Аталанта" с 4:3.

Двубоят стартира с едноминутно мълчание в памет на загиналите при трагичното земетресение в централна Италия през седмицата, което доведе до смъртта на над 250.

Масимилиано Алегри реши да остави на резервната скамейка Гонсало Игуаин и Марлем Пянич, но дебют за "Старата госпожа" направи Мехди Бенатия.

Пауло Дибала можеше да открие още в деветата минута, но пропусна. В 36-ата минута Даниел Алвеш получи травма на един от пръстите на лявата си ръка след сблъсък с Ненад Лулич, но довърши без проблеми двубоя.

Втората част също започна с добро положение за гостите, след като Марио Манджукич излезе очи в очи с Федерико Маркети, но стражът на "Лацио" спаси. Последва опасен изстрел на Дибала, минал на сантиметри ог лявата греда.

В 65-ата минута Сами Кедира даде аванс на "бианконерите" с диагонален удар от няколко метра. До края "Ювентус" успя да запази крехката си преднина и да се поздрави с успеха.