"Пирин" сложи край на серията си от три мача без успех в Първа лига и победи като домакин "Ботев" (Пловдив) с 2:1.

Така "орлетата" се изравниха по точки с днешния си съперник но заемат по-предната осма позиция в класирането заради по-добрите си показатели.

Благоевградчани откриха резултата още в шестата минута, когато точен бе Даниел Младенов. Румен Сандев открадна топката в центъра на терена и направи дълбок пробив, след което изведе Станислав Костов в коридор отдясно. Нападателят си проби път в наказателното поле и от аутлинията направи опит за остро центриране. Вратарят Георги Георгиев изби, но топката попадна отново у Сандев, който хладнокръвно пусна вляво за Даниел Младенов, той на празна врата нямаше как да сбърка.

Натискът на домакините отслабна след попадението, а в 24-ата минута стражът Георги Аргилашки направи сериозна грешка и позволи на "канарчетата" да изравнят. Вратарят абсолютно ненужно излезе да пресрещне откъсналия се отляво по атаката Крум Стоянов. Крилото на "Ботев" стигна първи до кълбото и го чукна над шпагата на Аргилашки, който препъна опонента си в пеналта. Съдията бе категоричен и посочи бялата точка, от където точен бе Тодор Неделев.

До края на първата част "Пирин" бе далеч по-активен, но не успя да реализира преимуществото си. През второто полувреме играта се изравни, но "орлетата" стигнаха до втори гол в 71-ата минута.

Домакините изпълниха заучено фаул към дебютиращия Ндуе Муйеци. От точката на дузпата албанецът с глава отклони за Алешандре Ханс, който пред вратарското поле прати топката към Даниел Младенов. Последният бе затворен от Кикарин, но все пак отправи шут, който отиваше към мрежата. Стенио успя да спре топката пред голлинията, но притичалият Александър Башлиев я прати във вратата.