Отборът на "Лудогорец" до 19 години загуби злощастно с гол в 91-ата минута и минимално 0:1 гостуването си на "Базел" на старта на Младежката лига на УЕФА, която дублира групите при мъжете в Шампионска лига.

Така младите "орли" още нямат нито една точка в турнира, след като загубиха всичките си шест мача при първото си участие преди две години.

Домакините от Швейцария доминираха през почти целия мач, но така и не успяваха да стигнат до попадение. Късният гол за "Базел" обаче изглеждаше логичен на фона на статистиката - 7 срещу 0 удари в очертанията на двете врати в полза на домакините.

Късната драма дойде в 5-минутното продължение на мача. В 91-ата минута централният защитник на "Базел" Педро Пачеко засече центриране от фаул на Гезим Пепси и матира Наумов за 1:0, с което лиши "Лудогорец" от първа точка в турнира.