"Фейенорд" започна с ценна победа срещу "Манчестър юнайтед" в груповата фаза в Лига Европа. Холандците спечелиха с 1:0 у дома.

Победния гол отбеляза Тони Вилхена в 79-ата минута.

Мениджърът на англичаните Жозе Моуриньо направи промени в състава спрямо дербито с "Манчестър сити". На върха на атаката действаше Маркъс Рашфорд, а Златан Ибрахимович беше резерва.

Двата отбора завършиха само с по три точни удара. Преди почивката холандците владееха повече топката, а през второто полувреме "Юнайтед" имаше значително преимущество по този показател.

В 24-ата минута Антони Марсиал получи от Матео Дармиан и стреля, но покрай гредата. Малко преди почивката Йенс Тоонстра пропусна добра възможност в наказателното поле.

Моуриньо направи три промени в 63-ата минута, когато пусна Ибрахимович, Ашли Йънг и Мемфис Депай. Англичаните имаха инициативата, но все така не успяваха да създадат чисто положение.

В 79-ата минута намиращият се в засада Николай Йоргенсен получи по дясното крило и с много хубаво подаване намери Вилхена в наказателното поле и той даде преднина на "Фейенорд".

"Манчестър юнайтед" се насочи напред, но не можа да вкара. В 87-ата минута Йънг стреля над вратата от добро положение. В добавеното време Ибрахимович стреля силно от фаул, но вратарят на домакините спаси.

В другата среща от групата "Фенербахче" стигна до 1:1 при гостуването си на "Зоря" с гола на Кяер в 96-ата минута. Домакините бяха повели в 52-ата чрез Гречишкин.