"Байерн" запази стопроцентов актив и след третия си мач от началото на сезона в Бундеслигата. Баварците допуснаха ранно изоставане при домакинството на "Инголщад", но успяха да направят обрат и да спечелят с 3:1.

Тимът на Карло Анчелоти подходи доста лежерно към двубоя и направи много грешки, но търсещият първата си победа през сезона "Инголщад" не успя да се възползва от своите ситуации и да открадне точка от "Алианц арена".

Гостите изненадващо откриха резултата още в осмата минута. Те хванаха домакините неподготвени при бърза контраатака, Матю Лецки изведе Дарио Лескано зад защитата и парагвайският нападател преодоля Мануел Нойер, останал очи в очи с него.

Радостта на "Инголщад" обаче беше много кратка. В 12-ата минута Франк Рибери намери Роберт Левандовски и полякът изравни след страхотен прехвърлящ удар от левия край на наказателното поле.

Обратът в резултата обаче не дойде толкова лесно, а до края на полувремето Нойер три пъти трябваше да спасява вратата си, за да попречи на гостите отново да поведат.

Пет минути след почивката "Байерн" стигна до второ попадение. Отбеляза го Чаби Алонсо, който получи топката от Рибери и я изпрати в мрежата с мощен изстрел от 25 метра.

След гола играчите на "Инголщад" имаха две страхотни възможности да стигнат до равенство, след като Лецки и резервата Лукас Хинтерзеер излязоха по веднъж сами срещу Нойер. При първата ситуация вратарят спаси, а при втората се стигна до неточен удар.

Шест минути преди края на редовното време "Байерн" реши мача с трето попадение. Рибери записа трета асистенция, след като намери вдясно Рафиня, а бразилецът стреля по диагонала от границата на наказателното поле и намери долния десен ъгъл на Оерян Ниланд.

В същото време новакът "Лайпциг" разби "Хамбургер" с 4:0 като гост и се изкачи на втора позиция. Отборът, който е собственост на "Ред бул", събра седем точки, колкото има и "Кьолн".

"Борусия" (Дортмунд) беше най-убедителен в този кръг, след като размаза "Дармщад" с 6:0 у дома. Жълто-черните имат шест точки, колкото и "Херта", който в неделя посреща "Шалке" и при победа ще се изравни с "Байерн".

"Борусия" вкара шест гола за втори път тази седмица, след като в Шампионската лига разби "Легия" (Варшава) със същия резултат.