"Лудогорец" разгроми "Верея" с 5:1 като гост и записа най-убедителната си победа от началото на сезона в Първа лига.

Разградчани изиграха един от най-силните си мачове в шампионата и направиха отлична загрявка за домакинството на ПСЖ в Шампионската лига в сряда.

Марселиньо отново беше движещата сила на "Лудогорец" и се отличи с един гол и три асистенции. Джонатън Кафу oтбеляза две попадения, по веднъж се разписаха Върджил Мисиджан и Вандерсон, а тимът на Георги Дерменджиев пропусна доста шансове да запише още по-убедителен успех.

Шампионите записаха трета поредна и общо пета победа в Първа лига. Те събраха 16 точки и се доближиха само на една от лидерите "Левски" и "Дунав", като и трите отбора са изиграли по седем мача.

Дерменджиев заложи на основните си играчи, като Милан Борян отново беше предпочетен пред Владислав Стоянов, а пред него стартираха Лукаш Саша, Козмин Моци, Хосе Паломино, Йордан Минев, Абел Анисе, Светослав Дяков, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Вандерсон и Джонатън Кафу.

В десетата минута Мисиджан пропусна да открие резултата на "Лудогорец арена", след като се измъкна зад защитата на "Верея" при далечно подаване. Холандецът обаче не успя да нанесе удар, а след това опитът му да подава беше пресечен.

Три минути по-късно обаче Мисиджан намери път към вратата. Той получи чудесно извеждащо подаване от Марселиньо, напредна към вратата и от малък ъгъл прокара топката между краката на Иван Караджов. При подаването към холандеца имаше засада, но тя не беше маркирана.

В 23-ата минута Караджов спаси силен изстрел на Лукаш Саша. Вратарят обаче нямаше какво да направи шест минути по-късно, когато Марселиньо пусна поредното си отлично извеждащо подаване. Той намери технично Джонатън Кафу и за голмайсторът на "разградчани" не представляваше проблем да реализира отблизо.

Само две минути по-късно "Лудогорец" беше много близо до трето попадение, но техничен фалцов удар по диагонала на Мисиджан се отби в страничната греда. До края на полувремето Вандерсон направи два пропуска при ситуации, в които беше изведен очи в очи с Караджов.

Бразилецът все пак успя да се разпише четири минути след почивката. Марселиньо и Вандерсон излязоха сами срещу Караджов, а Марселиньо направи третата си асистенция в мача, поднасяйки топката на Вандерсон на празна врата.

В 68-ата минута Вандерсон изведе Кафу зад защитата, нападателят надбяга всички, излъга вратаря и реализира второто си попадение в двубоя.

Само две минути по-късно дойде ред и на Марселиньо да се запише сред голмайсторите. Той размени двойно подаване с Кафу и изпрати топката между краката на Караджов за 5:0.

Шест минути преди края на редовното време "Верея" върна едно попадение, след като Елиаш реализира дузпа за нарушение на Йордан Минев срещу Педро Еуженио.