Шампионът "Байерн" (Мюнхен) остана с пълен актив от точки и след петия кръг в Бундеслигата, въпреки че записа най-трудната си победа от началото на сезона.

Баварците победиха с 1:0 "Хамбургер" като гост, а единственото попадение в двубоя вкара Йошуа Кимих минута преди края на редовното време.

Така преднината на лидера пред преследвача "Борусия" (Дортмунд) остава три точки, "Херта" и "Кьолн" имат по 10, а "козлите са и с мач по-малко. "Хамбургер" пък до момента е спечелил само една точка в петте си срещи.

Карло Анчелоти остави на пейката Жером Боатенг, Франк Рибери и Чаби Алонсо, а на тяхно място в титулярния състав започнаха Ренато Санчес, Йошуа Кимих и Кингсли Коман.

Първото положение в двубоя бе за домакините и дойде още в третата минута, когато Набил Бахуи се озова на добра позиция и стреля опасно, но Мануел Нойер спаси. "Байерн" отвърна с добра атака в 18-ата минута. Дейвид Алаба центрира добре в наказателното поле, Роберт Левандовски се извиси над защитата на "Хамбургер", но ударът му с глава мина над напречната греда.

Няколко минути преди почивката Коман бе изведен на отлична позиция и имаше достатъчно време да си нагласи топката. Изстрелът му обаче бе слаб и Рене Адлер го спаси без особени затруднения. В 51-ата минута Матс Хумелс получи контзия и бе заменен от Боатенг. Седем минути по-късно Левандовски отново се оказа най-съобразителен след центриране, но стражът на домакините отново се намеси чудесно.

"Байерн" превъзхождаше съперника си, но играчите на Анчелоти трудно стигаха до чисти положения. Едно от малкото такива бе в 79-ата минута, когато Томас Мюлер стреля много опасно към левия ъгъл, но Адлер за пореден път се намеси авторитетно и запази мрежата си суха.

В 89-ата минута обаче той бе безсилен, след като влезлият като резерва Рибери намери чудесно Кимих, който от близко разстояние нямаше как да сбърка и донесе трите точки на тима си.