"Арсенал" сложи край на шестгодишната суша без домакински успех срещу "Челси" във Висшата лига след страхотна игра и категорична победа с 3:0.

"Артилеристите" изиграха блестящо първо полувреме, в което отбелязаха и трите си попадения, за да зарадват своя мениджър Арсен Венгер. Французинът навърши 20 години начело на отбора преди два дни, а днес прекъсна серията от десет поредни мача без шампионата победа срещу сините.

"Aрсенал" започна вихрено мача и още преди да е изминал четвърт част взе два гола преднина. "Челси" допусна поредица груби грешки в защита и нямаше никакъв отговор срещу бързите комбинации между офанзивните футболисти на съперника.

Алексис Санчес материализира добрия старт на мача на домакините в 11-ата минута. Той открадна топката от краката на Гари Кейхил, който се забави твърде дълго с обработването й, след което напредна към вратата и технично прехвърли Тибо Куртоа.

В 14-ата минута "артилеристите" удвоиха аванса си след брилянтна многоходова комбинация. След няколко къси подавания пред наказателното поле Алекс Иуоби изведе вдясно Ектор Бейерин, който изскочи зад защитата и веднага намери Уолкът, за когото остана само да вкара в опразнената врата.

"Арсенал" продължи да тормози с бързи контраатаки бранителите на "Челси", които почти не получаваха помощ от съотборниците си в предни позиции.

В 40-ата минута дойде поредният красив момент на "Емиратс". Месут Йозил даде начало на контраатака, след като технично се освободи от Ноголо Канте, пробяга близо 50 метра и комбинира със Санчес. Чилиецът се измъкна от засадата и центрира меко към германеца, който от воле направи 3:0.

"Челси" не успя да промени нещо съществено след почивката и беше близо да запише първия си мач без точен удар от девет години насам. Такъв все пак дойде в 81-ата минута, но далечният опит на Сесар Аспиликуета нямаше как да затрудни Петер Чех.

Три минути по-късно гостите стигнаха до първото си и оказало се единствено стопроцентово положение в мача. Резервата Миши Батшуай беше изведен зад защитата, но не успя да преодолее Петер Чех.

"Aрсенал" постигна четвърта порена победа във Висшата лига и се изкачи на трето място. Тимът на Венгер събра 13 точки, с колкото са още четвъртият "Ливърпул" и петият "Евертън". "Артилеристите" изостават с пет точки от стопроцентовия до момента "Манчестър сити" и с една от "Тотнъм", който е втори.

"Челси" записа втора поредна загуба след поражението от "Ливърпул" в миналия кръг и вече няма победа в три поредни шампионатни мача. Тимът на Антонио Конте е осми с 10 точки.