"Интер" завърши разочароващо 1:1 като домакин на "Болоня" в двубой от шестия кръг в Серия А.

"Нерадзурите", които бяха в серия от три поредни победи, се оказаха догонващи в резултата в 14-ата минута, когато Матиа Дестро се оказа непокрит в наказателното поле и с хубав удар прекара топката между краката на Самир Ханданович.

В 37-ата минута Иван Перишич изравни за "Интер", след като намери от воле центриране на Антонио Кандрева и с удар в далечния ъгъл направи резултата 1:1.

През втората част и двата отбора имаха шансове да потърсят победата, а най-чистото положение изпусна защитникът на "Интер" Андреа Ранокия, който в заключителните секунди на добавеното време не уцели вратата от броени метри.

Със спечелената точка "Интер" се изкачи на трето място с 11 - с четири по-малко от водача "Ювентус".

"Лацио" постигна трета победа от началото на сезона, след като надигра с 2:0 гостуващия "Емполи".

Балде Кейта в 29-ата и Сенад Лулич в 90-ата донесоха ценните три точки на "орлите", с които те се изравниха с градския си съперник "Рома" на четвъртата позиция. И двата столични отбора имат по 10 точки.

В другите два мача от кръга девет от "Дженоа" не успяха да удържат финалния натиск на "Пескара" и новакът си тръгна от Генуа с точка след 1:1.

Джовани Симеоне откри резултата в 47-ата минута, но Рей Манай изравни минути преди последния съдийски сигнал.