"Берое" излекува ЦСКА от проблемите от последната седмица, като допусна загуба с 0:4 на "Българска армия" в мач от Първа професионална лига.

Червените откриха резултата още в петата минута след спорна дузпа, при която защитникът на гостите Илия Миланов скочи високо за топката и с ръка избута Диого Виана.

Съдията Станислав Ставров показа и жълт картон на Миланов за нарушението, при което голмайсторът на ЦСКА падна на тревата. Допълнително на другия централен защитник Иво Иванов показа картон за протестите. Давид Симао застана зад топката и не пропусна при изпълнението на наказателния удар.

След още четири минути домакините направиха втора важна крачка към спечелването на мача. Густаво Кулма получи топката в наказателното поле от Арсенио Нунеш, но беше с гръб. Той излезе към линията на пеналта и с леко обръщане стреля в долния десен ъгъл на вратата на Благой Макенджиев за 2:0.

Минута по-рано "Берое" имаше много добра възможност да изравни резултата. Радослав Кирилов беше изведен в наказателното поле на столичани, но диагоналният му удар бешие отразен от вратаря Георги Китанов.

След като ЦСКА поведе убедително, "Берое" организира няколко добри атаки, а при всяко съприкосновение футболистите и хората от щаба имаха претенции за нарушуния. В сходни ситуации Неманя Милисавлевич и Охене имаха претенции, че са били фаулирани около наказателното поле на домакините, но съдията Ставров подмина претенциите им.

Пет минути след подновяването на играта Диого Виана вкара петия си гол от началото на сезона, за да покачи преднината на 3:0. Станислав Манолев напредна отдясно и центрира към Виана, чийто удар рикушира в защитник на "Берое" и влезе близо до лявата греда на изненадания Макенджиев.

В 73-ата минута ЦСКА можеше да увеличи преднината си след акция на Манолев, който опита силен шут по диагонала. Топката не улучи вратата, но Кулма проследи изпълнението му и се опита да засече. Няколко сантиметра не му стигнаха, за да засече.

В следващите минути резервата Давид Манга и Милисавлевич излязоха на добри позиции срещу Китанов, но или ударът беше слаб, или вратарят успя да избие шута.

В отговор ЦСКА вкара четвърти гол. В 81-ата минута Руи Педро беше изведен между защитниците на гостите и останал сам срещу вратаря Макенджиев не сбърка, като стреля покрай него.