"Левски" увеличи преднината си на върха в Първа лига, след като победи с 1:0 "Локомотив" (Горна Оряховица) в двубой, игран на стадион "Лаута" в Пловдив.

Единственото попадение в срещата бе автогол на Мартин Кавдански в добавеното време на първата част. Мачът бе изгледан на живо от собственика на столичани Спас Русев.

След шестия си пореден успех сините събраха 20 точки и вече имат с три повече от "Дунав", който в събота допусна първото си поражение от началото на сезона. "Лудогорец" е трети с 16 точки и мач по-малко, а "Локомотив" пък продължава да няма победа и заема последното място в класирането с две точки.

Наставникът на столичани Люпко Петрович пусна като титуляр Мехди Бурабия, а след контузия в състава се завърна и капитанът Веселин Минев. Дебют за домакините правят Цветан Генков и Рахави Кифуети.

В началото на двубоя под тепетата се изля пороен дъжд, което повлия на играта и чисти положения почти липсваха. Първото такова дойде чак в 32-ата минута, когато Бабатунде Адениджи стреля с глава, но Николай Банков без проблеми спаси. Мартин Кавдански си вкара автогол с глава във втората минута на добавеното време на първата част и така откри резултата, но в полза на гостите.

Втората част започна с хубава атака на сините, която завърши с неточен удар на Адениджи. В 51-ата минута от щаба на "Левски" имаха претенции за дузпа, след като Франсис Нар бе съборен в наказателното поле на домакините, но съдията Стефан Апостолов подмина ситуацията. Десет минути по-късно Николай Христов игра с ръка в пеналта, но реферът отново прецени, че нарушение няма.

Първата опасност, която "Локомотив" създаде, бе изстрел на Владислав Узунов от дистанция, който мина на сантиметри от напречната греда. До края други интересни ситуации в двубоя липсваха и така сините си тръгнаха с трите точки.