"Тотнъм" записа първата си победа в групите на Шампионската лига през този сезон, след като победи с 1:0 ЦСКА (Москва) като гост.

Единственото попадение в двубоя вкара Сон Хюн-Мин в 71-ата минута, а цял мач за домакините изигра българският национал Георги Миланов.

"Шпорите" не можеха да разчитат на контузените Хари Кейн, Ерик Дайър, Муса Дембеле и Муса Сисоко. Още в шестата минута пред Фернандес се откри добра възможност да се разпише с глава след центриране на Головин, но вместо да стреля директно към вратата, бразилецът се опита да търси Траоре.

В следващите минути Тотнъм започна да владее много повече топката, докато домакините се бяха прибрали в своята половина и търсеха контраатаката. В 31-ата минута Тошич пропусна най-добрата възможност до този момент, след като стреля неточно от около 15 метра.

Няколко минути по-късно Деле Али нанесе много хубав удар от около 22 метра, който срещна напречната греда. В 36-ата минута Янсен дори прати топката във вратата на Анкинфеев, но попадението правилно бе отменено заради засада.

След почивката двата тима продължиха да си разменят опасни положения, но първият и единствен гол падна във вратата на ЦСКА. В 71-ата минута лондончани ознаменуваха по-активната си игра с гола на Сон Хюн-Мин, който получи извеждащ пас от Ламела, измъкна се зад гърба на отбраната и стреля по земя. Акинфеев закачи топката с една ръка, но тя все пак мина покрай него и влезе в мрежата.

До края на мача домакините имаха две добри възможности за изравняване на резултата, но пропуски направиха Ерменко и Фернандес.