"Манчестър юнайтед" постигна първи успех в Лига Европа, след като измъкна трудна победа с 1:0 срещу "Зоря" (Луганск).

Въпреки че Жозе Моуриньо направи само четири промени в стартовия състав от разгрома срещу "Лестър" през уикенда, "червените дяволи" изиграха неубедителен мач срещу украинците. Гол на Златан Ибрахимович в 69-ата минута обаче спаси английския тим от втори пореден провал в турнира.

"Юнайтед" спечели първи точки в Лига Европа след загубата от "Фейенорд" с 0:1 в първия кръг. Двата отбора се изравниха по точки, след като холандците загубиха с 0:1 при гостуването на "Фенербахче", който води в групата с четири точки.

Моуриньо реши да заложи на силен състав и пусна в игра Крис Смолинг, Ерик Бейли, Пол Погба, Хуан Мата, Маркъс Рашфорд и Ибрахимович.

Промените бяха включването на Серхио Ромеро, Маркос Рохо, Тимъти Фонсу-Менса и Маруан Фелайни вместо Давид де Хеа, Дейли Блинд, Антонио Валенсия и Андер Ерера. Капитанът Уейн Рууни остана на пейката във втори пореден двубой.

"Манчестър юнайтед" влезе бавно в мача и в началото позволи на съперника да отправи няколко удара към Ромеро от опасни позиции.

С напредването на полувремето домакините заиграха по-организирано, а в 21-ата минута Рашфорд беше много близо до откриване на резултата, но мощният му удар с десния крак разтресе напречната греда. До края на първата част най-добрите ситуации за "Юнайтед" бяха неточни удари с глава на Мата и Фелайни.

Головите положения бяха рядкост и през втората част. В 66-ата минута Паулиньо отправи първия точен удар в мача, но Ромеро спаси.

Три минути по-късно "Юнайтед" откри резултата с голяма доза късмет при първата си опасна атака след почивката. Фосу-Менса беше изведен на скорост отдясно и центрира от аутлинията за влезлия малко по-рано Рууни. Той не успя да уцели топката за удар, но тя се отби в коляното му и попадна в Ибрахимович, който се пребори със защитник и отбеляза с глава.

Това беше първи точен удар за "червените дяволи", а след последния съдийските сигнал точните изстрели на домакините бяха общо два.