Григор Димитров не успя да се класира за финала на турнира от категория "АТП 250" в Чънду, след като загуби от 31-ия в света Алберт Рамос.

Българинът не успя да сътвори втори пореден обрат в надпреварата и отстъпи на испанския си съперник с 6:7 (6), 6:1, 6:7 (3) след почти три часа игра.

Хасковлията бе много убедителен при сервис и реализира в 87% от разиграванията след първи начален удар. Той обаче реализира само пет от 19-те възможности за пробив, които имаше. В първия сет 21-ият в световната ранглиста пропусна и три сетбола.

Двубоят започна изключително равностойно и двамата тенисисти си размениха по два сервис гейма. След това Димитров изостана с 0:40 при свое подаване и допусна пробив в петия гейм, но в следващия ролите се размениха и Рамос не успя да защити подаването си, а резултатът остана равен.

Българинът стигна до три възможности за пробив в осмия гейм, докато в 11-ия трябваше на свой ред да спаси скрит сетбол, но частта все пак влезе в тайбрек. В него Димитров поведе с 5:1, а след това пропиля и три сетбола, като в крайна сметка с пет поредни точки испанецът успя да постигне обрат.
Във втория сет българинът бе безкомпромисен и даде само гейм на съперника си, който нито веднъж не стигна до възможност за пробив.

Третата решаваща част започна добре за Димитров и той поведе с 1:0, след което притисна до стената съперника си при собственото му подаване. Хасковлията обаче не успя да реализира цел пет възможности за пробив и така Рамос изравни след най-дългия гейм в мача.

Това се оказа сериозен пропуск, тъй като испанецът успя да пробие в ответния гейм. Димитров все пак можеше веднага да се върне в сета, но не успя да реализира нито един от трите си брейкбола и Рамос поведе с 3:1. До края българинът печелеше на нула своите подавания, а в последния възможен момент върна пробива и остана в мача при 5:5.

След размяна на сервис геймове се стигна до втори тайбрек, в който Димитров набързо изостана с 0:4. Този пасив се оказа непреодолим и до края българинът спечели само три точки.