Няколко дни, след като допусна първото си поражение за сезона от "Атлетико" (Мадрид) в Шампионската лига, "Байерн" (Мюнхен) направи и първата си грешна стъпка в Бундеслигата.

Баварците завършиха 1:1 с "Кьолн" на "Алианц арена" и така двата тима все пак остават непобедени в шампионата.

Домакините откриха чрез Джошуа Кимих и удариха две греди, но "козлите" все пак взеха точка след изравнително попадение на Антони Модест.

Шампионите продължават да водят в класирането с 16 точки, следвани от "Херта" с 13 и "Борусия" (Дортмунд) с 12 и мач по-малко. Толкова има и четвъртият "Кьолн", но с по-лоша голова разлика.

Карло Анчелоти направи редица промени в сравнение с двубоя срещу "Атлетико" (Мадрид) от Шампионската лига през седмицата, който отборът му загуби с 0:1. Днес на пейката останаха Томас Мюлер, Дейвид Алаба, Филип Лаам, Жером Боатенг и Артуро Видал. Тиаго Алкантара и Франк Рибери пък са с леки травми и не бяха в групата, но за сметка на това в игра се завърна Ариен Робен.

Първото сериозно положение в мача дойде в 19-ата минута, когато Рафиня се озова на добра позиция на границата на наказателното поле и отправи мощен шут, който обаче мина на сантиметри от напречната греда на гостите. При следващата по-интересна ситуация в мача се стигна и до първия гол в него. Хуан Бердат центрира великолепно, а Джошуа Кимих надскочи всички и с глава откри резултата.

След почивката "Байерн" започна да играе много по-агресивно и стигна до няколко опасни ситуации. Бернат изведе добре Томас Мюлер, но неговия удар мина встрани от вратата. Малко след това Хави Мартинес засече с глава центриране от корнер, но дясната греда спаси "козлите" от второ попадение.

Въпреки превъзходството на баварците, "Кьолн" успя да изненада съперника си в 64-ата минута, когато Марсел Рисе центрира чудесно към Антони Модест, а той със светкавичен изстрел изравни резултата. Пет минути по-късно Юя Осако вкара втори гол във вратата на "Байерн", но той правилно бе отменен заради засада.

В 77-ата минута Мюлер отново отправи опасен удар, но вратарят на гостите Тимо Хорн се намеси в последния момент и изби. Няколко минути преди края Бернат стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна гредата. В добавеното време Симон Зьолер можеше да донесе успеха на "Кьолн", но изстрелът му мина встрани от целта.