"Манчестър юнайтед" изигра поредния си неубедителен мач през сезона във Висшата лига и допусна да завърши 1:1 при домакинството на "Стоук сити".

Резервата Антони Марсиал беше на път да донесе трите точки с първия си гол като резерва от дебюта си срещу "Ливърпул", но гостите изравниха в 82-ата минута и взеха престижна точка. С това "Стоук" сложи край на серията си от 13 поредни загуби от "Юнайтед".

Младият нападател на "червените дяволи" се появи в игра заедно с Уейн Рууни в 67-ата минута и само две минути по-късно това решение на португалеца се отплати.

Рууни, който по-рано получи уверенията на Моуриньо за статута си на капитан, подаде на Марсиал вляво и той с много премерен удар стреля в далечния горен ъгъл на вратата на гостите.

В 82-ата минута обаче "Стоук" изравни от нищото. В момент, в който "червените дяволи" играеха по-уверено заради преднината в резултата, защитата се разсея и допусна удар към вратата от много малък ъгъл.

При намесата на Давид де Хеа топката отскочи високо зад него и се удари в напречната греда. Джо Алан налетя и от един метър я вкара в мрежата.

През първото полувреме и двата отбора имаха своите шансове за отбелязване на гол, но домакините не бяха достатъчно убедителни в предни позиции. Често пъти защитата на "Стоук" ограничаваше звездите на Моуриньо до шутове от далечно разстояние. За гостите Джердан Шакири представляваше постоянна заплаха по крилото.

Златан Ибрахимович беше най-сериозната заплаха за вратаря на "Стоук" Лий Грант. Преди и след двата гола той принуждаваше вратаря да спасява. В 87-ата минута Грант трябваше да се разтегне максимално, за да не допусне второ попадение във вратата си.

Минута преди края на редовното време Маркъс Рашфорд центрира към Пол Погба, който стреля силно с глава, но топката се отби от напречната греда.