"Тотнъм" постави прът в колелата на безгрешния "Манчестър сити" във футболното първенство на Англия и сложи край на 100-процентовия му актив след победа с 2:0.

"Сити", който в сряда направи 1:1 срещу "Селтик" след десет поредни победи във всички турнири под ръководството на новия си мениджър Пеп Гуардиола, все пак остава на върха в класирането на Висшата лига. Битката за титлата обаче се отвори.

"Гражданите" не успяха да се справят с интензивната, бърза и пресираща игра на "шпорите", които с успеха се изкачиха на второ място със само една точка изоставане. Столичани остават единственият тим без загуба в шампионата.

Домакините излязоха напред в деветата минута, когато Александър Коларов си отбеляза автогол след центриране на Дани Роуз.

Малко преди почивката Деле Али удвои аванса на "Тотнъм" с хладнокръвен завършек след подаване на Хеунг Мин Сон. През второто полувреме Клаудио Браво спаси дузпа на Ерик Ламела.

Въпреки че Серхио Агуеро два пъти принуди вратаря на "Тотнъм" Юго Лорис да показва умението си, хората на Маурисио Почетино напълно заслужиха успеха си с далеч по-убедителна игра.

"Шпорите" започнаха с атаките от първия сигнал и бяха толкова агресивни, че не оставяха никакви възможности на гостите да си поемат въздух. А при това "Тотнъм" игра без Хари Кейн, който е извън сметките заради контузия.

Това беше и най-убедителният мач на тима през този сезон, но той дойде в точния момент, когато трябваше да бъде спрян ранният фаворит за титлата.

Те показаха стабилност във всички линии - Лорис на вратата, Ян Вертонген и Тоби Алдервайрелд в защита, Виктор Уанияма и Муса Сисоко като вътрешни халфове и креативност в лицето на Кристиан Ериксен, Али и Сон.

В друг мач от кръга шампионът "Лестър" и "Саутхямптън" не си отбелязаха голове на "Кинг Пауър Стейдиъм".
Гостите могат повече да съжаляват за пропуснатата победа, след като Чарли Остин нацели гредата, а Нейтън Редмънд и Стивън Дейвис пропуснаха от чисти позиции.

За домакините Джейми Варди пропиля най-доброто положение малко преди почивката.