Гръцкият защитник Костас Манолас възстанови надеждите на "Рома" да се бори за титлата, след като вкара гол с глава за ценната победа с 2:1 над непостоянния "Интер" в последния мач от кръга в Серия А.

Хората на треньора Франк де Бур отидоха на Олимпийския стадион с надеждата да не допуснат втора поредна загуба след тази в Лига Европа и след равенство с "Болоня" преди седмица.

Но въпреки се случи точно обратното. Един Джеко откри резултата в петата минута и мачът се превърна в зрелище с множество положения и феноменални вратарски прояви.

След вероятно дузина пропилени възможности Евер Банега изравни в 72-ата минута за гостите от Милано. Само минута по-късно обаче "Рома" възстанови преднината си. Алесандро Флоренци центрира от свободен удар и непокритият Манолас реализира в близкия ъгъл на великолепния вратар Самир Ханданович.

"Интер" извади късмет в последните минути благодарение на героичните прояви на Ханданович, тъй като направилият много силен мач Джеко отправи поредния опасен удар. Вратарят обаче спаси с плонж и избиване с дясната си ръка.

Това беше четвъртата победа на "Рома" през сезона, с която тимът на Лучано Спалети се изкачи на трето място с изоставане от пет точки от лидера и шампион "Ювентус".

Втори е "Наполи", който днес допусна първа загуба във всички турнири от началото на новия сезон, след като отстъпи с 0:1 срещу "Аталанта" като гост.

Вместо очакваното ново шоу от страна на Хосе Кайехон и Аркадиуш Милик, зрителите в Бергамо видяха такова от страна на Андреа Петаня.

21-годишният футболист на домакините се възползва от грешка в защитата на "Наполи" в деветата минута, когато центриране на Папу Гомес прелетя над главата на Калиду Кулибали, а топката рикошира в тялото на Фаузи Гулам. Тя попадна в краката на Петаня и той вкара за 1:0. Това беше и третият гол от общо три удара за младока през сезона.