Националният отбор на Аржентина направи грешна стъпка в квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г. Небесносините завършиха 2:2 срещу Перу като гост.

Големият им съперник в Южна Америка - Бразилия, нямаше никакви проблеми за 5:0 срещу Боливия.

Водачът Уругвай се наложи с 3:0 срещу Венецуела и има 19 точки. Бразилците са втори с 18, а след тях има три отбора с по 16 - Еквадор, Колумбия и Аржентина.

Небесносините, които бяха без звездата си Лионел Меси, поведоха в 15-ата минута, когато след разбъркване след ъглов удар Мори отбеляза. През второто полувреме домакините имаха превъзходство и стигнаха до точката.

В 58-ата минута Гереро изравни. Аржентина използва една от малкото си възможности след почивката, за да поведе отново - в 77-ата Сабалета подаде към Гонсало Игуаин и той вкара за 2:1.

Перуанците продължиха с натиска си и стигнаха до 2:2. Те получиха дузпа и в 84-ата минута Куева я изпълни точно.

Бразилците имаха пълно превъзходство срещу Боливия, като гостите имаха само един удар в целия мач - при това неточен.

Неймар даде преднина на "селесао" в 11-ата минута. До почивката резултатът вече беше 4:0 с головете на Коутиньо, Фелипе Луис и Габриел Жезуш. Петия гол вкара Роберто Фирмино в 75-ата минута.