Шведският национален отбор постигна минимална победа с 1:0 срещу Люксембург като гост. Единственото попадение отбеляза Микаел Лустиг в 58-ата минута.

В другата среща от групата, в която е и България, Холандия се наложи с 4:1 срещу Беларус. Успехът прати "лалетата" начело с четири точки. С толкова са Франция и Швеция.

Скандинавците имаха превъзходство в мача. Те отправиха 29 удара към вратата на съперника, а 12 от тях бяха точни.

Въпреки това дълго резултатът се задържа 0:0. След близо час игра Маркус Берг подаде към Лустиг, който откри резултата със силен удар отблизо. В последните десетина минути Люксембург усложни задачата си да търси изравняване, след като Малге получи червен картон.

В Холандия домакините постигнаха целта си, като спечелиха убедително. Куинси Промес вкара два гола през първата част. В 15-ата той се възползва от неразбирателство в защитата на съперника и от десетина метра вкара. Той беше точен за 2:0 в 31-ата, когато с удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата.

Беларус направи пропуски в края на първата част, но не вкара. Гостите успяха да намалят в 47-ата, когато Риос засече след подаване на Кориленко.

Холандците играха добре и стигнаха до още два гола. Клаасен и Янсен вкараха, като попадението на Янсен беше много красиво. Нападателят на "Тотнъм" отбеляза с мощен удар в горния ъгъл на вратата на съперника.

В друга квалификация Португалия нямаше трудности за 6:0 срещу Андора. Четири гола за европейските шампиони вкара Кристиано Роналдо, първият от които още във втората минута, а другите бяха дело на Кансело и Силва. Гостите завършиха с девет души.

Изненада поднесе съставът на Фарьорските острови, спечелил с 2:0 срещу Латвия като гост.