Отборът на „Шумен 98“ загуби с 22:29 /10:16/ от вицешампиона „Свиленграад“ в първи мач от първенството за сезон 2016/2017 на А републиканската група при жените.

Срещата се игра в шуменската зала „Плиска“.

С подмладен състав шуменки играха равностойно на гостите си от Свиленград до средата на първото полувреме.

В началните минути на двубоя резултатът се движеше гол за гол. При 6:7 хандбалистките от Свиленград вкараха два безответни гола и в 15-ата минута поведоха с 9:6.

До края на полувремето те увеличиха аванса си и затвориха първите 30 минути на срещата при резултат 16:10.

Разликата от 6 гола от първата част се оказа достатъчна за победата на „Свиленград“ в този мач.

През цялото второ полувреме гостите играха по-добре и закономерно стигнаха до победата.

За състава на „Свиленград“ най-много попадения – 11, вкара Роксана Радева.

За „Шумен 98“ най-резултатна бе Габриела Христова с 15 гола.

Съставът на „Шумен 98“: Юксел /Рачева/, Славева, Диляна Христова, Драганова, Г. Христова,  Ирене Иванова, Бакърджиева /Петкова/.