Световният №1 в мъжкия тенис Новак Джокович стартира участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Шахай с лесна победа над Фабио Фонини.

Сърбинът, който почива в първия кръг като водач в основната схема, се наложи над италианеца с 6:3, 6:3 и се класира за осминафиналите.

Следващият му съперник ще е победителят от мача между Григор Димитров и канадеца Вашек Поспишил.

Джокович, който не бе играл от загубения финал на US Open, не срещна особени трудности срещу 50-ия в световната ранглиста и се нуждаеше само от 1.17 часа, за да го отстрани.

В първия сет сърбинът направи ранен пробив за 2:0, след което удържа преднината си до края, като в процеса се наложи да отрази и три възможности за пробив на Фонини.

Втората част започна с неубедителни сервис геймове на двамата съперници, а равенството се задържа до 3:3. Тогава италианецът претърпя сериозен срив и до края не успя да спечели нито една точка, допускайки два поредни пробива.

Джокович ще се върне на корта в четвъртък. В сряда, не по-рано от 12.00 часа българско време, ще е мачът на Димитров с канадския квалификант Поспишил, който на старта победи световния №20 Иво Карлович.

Българинът е играл четири пъти срещу този съперник и има четири успеха, като само един път е губил сет от него.