Водачът в световната ранглиста Новак Джокович постигна трудна победа и се класира за полуфиналите в турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай. Сърбинът се наложи с 3:6, 7:6 (4), 6:3 срещу Миша Зверев.

Германецът, който е 110-и в света, се представи много силно и беше близо до успеха. Той спечели първия сет, а във втория поведе с 2:0. След това Джокович се вдигна и заслужи успеха.

Следващият му съперник ще е Роберто Баутиста-Агут. Испанецът спечели с 6:3, 6:4 срещу Жо-Вилфред Цонга.

Джокович два пъти имаше възможност за ранен пробив в мача, но Зверев се защити. Вместо това квалификантът проби и след успешен сервис гейм поведе с 3:1. Той игра уверено и след още един пробив спечели сета с 6:3.

Във втората част той продължи да притиска сърбина и поведе с 2:0. Този път Джокович бързо върна пробива и по-късно направи втори за 4:3. Зверев отговори мигновено и изравни за 4:4.

След размяна на бързи геймове се стигна до тайбрек. В него Джокович дръпна с 4:0 точки и това улесни задачата му да изравни.

Водачът в световната ранглиста изигра по шампионски третия сет. В него той не остави никакви възможности пред съперника си и след два пробива спечели срещата.